Android 14 için güzel haber geldi

Photo of author

By admin

Akıllı telefon dünyasında durmak, dinlenmek ya da beklemek gibi kavramlara yer yok. Eğer birisi böyle bir hata yaparsa, rakibi onu geçmek için arkasında hazır bekliyor olacaktır. İşte bu durum aslında en çok akıllı telefon kullanıcılarının işine geliyor çünkü bu sayede her geçen gün daha ileri teknolojilerle ve daha faydalı özelliklerle tanışmış oluyorlar.

Tabi akıllı telefon denilince akla gelen ilk karşılaştırmalardan biri de Android ve iOS arasında gerçekleşiyor. Bu iki işletim sisteminin farklı konularda birbirilerine üstünlük kurduklarını söyleyebiliriz. Örneğin sağlık takibi denildiğin zaman Apple bu işi Google’dan daha iyi beceriyor. Ancak Google’ın bu durumu kabullenmek gibi bir niyeti yok.

Android 14 için güzel haber geldi

Kullanıcılarına daha geniş bir bilgi ağı sunmak isteyen Google, Samsung ile birlikte Health Connect ismini verdiği yeni bir uygulama üzerinde çalışmaya başladı. Android 14 işletim sistemine entegre şekilde gelecek olan bu özelliğe doğrudan uygulamalar arasından erişilemeyecek olup, sağlık verilerini görmek isteyenlerin bu uygulamaya Hızlı Ayarlar menüsünden ulaşmaları gerekecek.

Birçok üçüncü parti sağlık uygulamasını desteklemesi beklenen Health Connect sayesinde Android işletim sistemi kullanıcıları, sağlık verilerine ilişkin bütün bilgileri tek bir ekrandan görüp takip edebilecekler. Tabi bu daha ilk adım olacak ve Google Samsung ortaklığı sayesinde Android, iOS ile sağlık alanında da yarışabilir seviyeye gelecek.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time